Op een dag weet je het: ik begin een nieuwe school

“Op een dag weet je het: ik begin een nieuwe school.”

Nou, zo ging het natuurlijk niet helemaal. Je begint pas een school als je vindt dat er iets mist in het huidige scholenaanbod. Als je gelooft dat de toekomst vraagt om nieuwe vaardigheden.

Als klein meisje was het mijn grootste wens om juf te worden. Kinderen leren lezen en schrijven, dat leek me het mooiste wat er is. En dat vind ik nog steeds het mooiste wat er is: kinderen helpen zichzelf te ontwikkelen. Soms is daar wat extra aandacht voor nodig en vanuit die gedachte begon ik in 2006 Studiebegeleidingsinstituut HIP. Ik wilde niet een koud huiswerkinstituut neerzetten waar zoveel mogelijk kinderen hun huiswerk afdraaien maar echt een plek die voelt als thuis. Een plek waar je echte en oprechte aandacht krijgt maar waar je ook vandaan gaat met een tevreden gevoel. Omdat je hard gewerkt hebt waardoor het beter gaat en leren weer leuk wordt. Maar ook een plek waar je trots over vertelt in plaats van dat je je schaamt omdat je “op huiswerkbegeleiding zit”. Een plek waar je wilt zijn en waar je er mag zijn.

 Kinderen die niet in het standaard plaatje passen

Zoals Instituut HIP ontstond vanuit m’n baan als docent, zo ontstond De School van HIP vanuit Instituut HIP. Op alle vijftien vestigingen van HIP klinken dezelfde geluiden: leerlingen die grote moeite hebben met de overgang van groep acht naar de brugklas, kinderen die verzuipen in de grote klassen, die onopgemerkt blijven terwijl het al een tijdje niet zo goed gaat of juist veel te goed. Ouders die met kinderen zeulen voor een geschikte middelbare school omdat het kind niet helemaal in het standaard plaatje past en daardoor nergens terecht kan. Wie heel goed is in het ene vak en minder in het andere moet beter zijn best doen op het slechte vak. Hoe mooi zou het zijn als je al die energie kon steken in dat vak waar je nou juist heel goed in bent? Dat je vakken op verschillende niveaus zou kunnen afronden. Zo ontstond de gedachte voor een eigen school. Een school waar de overgang van groep 8 naar de middelbare school minder groot zou zijn en waar de persoonlijke aandacht en de individuele ontwikkeling van kinderen voorop staat.

Een school waar je legaal leert hacken, hoe cool is dat?  

Hoe meer mensen ik over dit idee vertelde, hoe langer de wensenlijst werd wat zo’n middelbare school zou moeten aanbieden. Want stel nou dat je een school mag oprichten die kinderen opleidt tot zelfbewuste, wereldwijze burgers, wat is daar dan voor nodig? Die kinderen moeten leren tot rust te komen, weten wie ze zijn en wat ze willen maar ze moeten ook om kunnen gaan met de nieuwste technologie. 21-century skills die je nodig hebt voor een succesvolle gelukkige en harmonieuze toekomst. Dat betekent dat je ook vakken gaat aanbieden als yoga, meditatie, voedingsleer en legal hacking. Hoe cool is dat?

En als je dan echt het besluit neemt om de sprong te wagen, moet je nog een team zo gek zien te krijgen om hun huidige banen op te zeggen voor De school van de Toekomst, De school van Hip. ‘Wie durft dat nou?’ zei ik tegen een vriendin. ‘En ik wil per se alleen maar toppers. Oh ja en ze moeten wel een beetje humor hebben want met humorloze mensen, kun je geen school oprichten.’ 

‘Veel succes!’ zei ze. En dat heeft gewerkt want in een mum van tijd hadden we een dreamteam bij elkaar met oud-schooldirecteuren met bakken ervaring en een Raad van Advies waar je “u” tegen zegt. Dat sterkt me in de gedachte dat we er aan toe zijn. Zo’n school die klopt. Een school van de toekomst.

 It's a wrap!

21 augustus as openen de deuren van de eerste School van HIP in Utrecht en 4 september opent De School van HIP in Laren. Dat is heel spannend, heel leuk en ook heel druk. Maar het gaat gebeuren en ik ben er klaar voor. Wij zijn er klaar voor!

Miriam Lensen

Oprichter van De School van HIP

 

 

Tags

Deel via...

Lees ook...

Hoogbegaafde leerlingen

Wat is Hoogbegaafdheid?Er bestaan veel verschillende definities van het begrip hoogbegaafdheid. Vaak wordt bij de signalering uitgegaan van een hoge ...

Leren wordt weer leuk op De School van HIP!

Na bijna het eerste schooljaar achter de rug te hebben, kunnen we al een beetje terugblikken en vooral vooruitkijken!Ons gevoel ...

Vacatures docenten

De School van HIP groeit snel! Daarom zijn wij voor de uitbreiding van ons docententeam op korte termijn op zoek ...

Vacature Docent Tekenen (Focus theorie, 5H)

De School van HIP (Utrecht en Laren) is een particuliere middelbare school voor alle niveaus vanaf VMBO-TL tot gymnasium. Voor ...

Toekomstbeeld: Gepersonaliseerd Onderwijs

WeemoedAls je kinderen groter worden, denk je als ouders zelf ook terug aan je schooltijd. Weet je nog hoe het ...

ZELFS KLEUTERS MOETEN LEREN PROGRAMMEREN

COMPUTATIONEEL DENKEN IN DE KLASIn Vlaanderen en Nederland leer je op school hoe je met een computer moet werken. In ...

Gunt u ook elk kind een mooi eind 2017?

Kom dan naar de goede doelen veiling van De school van HIP, georganiseerd door onze leerlingen voor Stichting het vergeten ...

Inspectie van het Onderwijs verleent groen licht aan De School van HIP!

PersberichtUtrecht, 4 december 2017Tijd voor taart voor de leerlingen en docenten van De School van HIP. De Inspectie van het ...

Leren met een HIP steuntje in de rug

De discussie over onderwijs blijft een actueel onderwerp: Voldoet het hedendaagse onderwijs nog wel aan de behoefte en vaardigheden van ...

'Een vraag tussendoor mag altijd!'

De eerste weken van Sonali op De School van HIP‘ Het is maar 20 minuten fietsen vanaf mijn huis in ...

De financiering van particulier onderwijs

Vorige week sprak ik een kennis over zijn zoon Dirk, die voor de tweede keer blijft zitten op de HAVO. ...

Zelf bepalen wat je leert

‘Dus een leerling mag bij jullie straks helemaal zelf weten wat hij leert en óf hij leert?’ Sinds we het ...