Onderwijsvernieuwing als uitgangspunt

‘Ons onderwijssysteem is aan vernieuwing toe’, stelde Jakolien Kraeima in de Volkskrant (link). Kraeima is personeelsmanager in het onderwijs, een functie waarin ze zich geconfronteerd ziet met het groeiende tekort in het basisonderwijs. De tekorten, die zijn er, maar wat is eraan te doen? Kraeima’s ideeën over een passende oplossing zijn 180 graden gedraaid, vertelde ze. Wat was de sleutel tot haar inzicht? ‘We moeten niet het tekort als uitgangspunt nemen,’ betoogt ze, ‘maar juist de ontwikkeling van het onderwijssysteem.’ Zo vertelt ze dat ze liever geen matige sollicitant aanneemt om dat gat dan maar te dichten, maar kijkt welke leerkrachten uitblinken in welke vakken en bijvoorbeeld die bevlogen geschiedenisdocent in meerdere klassen les laat geven.


Onderwijs op maat, waarbij niet alleen de leerling, maar ook de docent alle ruimte krijgt om uit te blinken. Iedere leerling, zo betoogt Kraeima, zou op zijn of haar eigen tempo door de stof heen moeten kunnen. En ook de manier waarop de leerlingen leren moet meer gepersonaliseerd worden. Waarom moet een leerling eindeloos sommen herhalen als hij de stof allang begrijpt? En waarom moet zijn klasgenoot die lastige som eerst op papier maken als hij veel beter een blokkentoren kan bouwen? Allemaal wezenlijke vragen die niet beantwoord worden door de vacatures in het wilde weg op te vullen met willekeurige sollicitanten.


Op de School van HIP begrijpen wij Kraeima’s inzichten. Sterker nog, wij hebben haar ideeën allang in de praktijk gebracht - en met succes! Binnen ons gepersonaliseerde onderwijs mogen de leerlingen op hun eigen tempo leren. Hierbij houden wij niet alleen rekening met hun interesses, maar ook met de leervoorkeuren van iedere leerling. Zo zullen wij een leerling nooit eindeloos mondelinge uitleg geven terwijl hij sterk visueel ingesteld is. En dat hoeft ook helemaal niet - zeker niet bij ons onderwijs op maat! Ook de docenten mogen bij ons tot hun volledige recht komen. Zo kan iedere leerkracht bij de School van HIP lesgeven in precies dat ene vak waarvan ze opbloeien. Onderwijs op maat voor iedereen: eigenlijk heel logisch, zoals nu ook de rest van onderwijsland door begint te krijgen.


Tags

Deel via...

Lees ook...

TROTS!

Wat een mooi schooljaar heeft Tim gehad. Veel geleerd en weer zelfvertrouwen gekregen. We zijn blij met alle leerkrachten die ...

Gepersonaliseerd leren op De School van HIP

Afgelopen week verscheen in het Financieele Dagblad een artikel getiteld “Op de ‘iPadschool 2.0’ krijgen pubers een ‘verwonderingsessie’. In het ...

Groep 9 op De School van HIP

Groep 9 of “tussenjaar” op De Basisschool en De School van HIPBen jij nog niet helemaal toe aan de middelbare ...

Hoogbegaafde leerlingen

Wat is Hoogbegaafdheid?Er bestaan veel verschillende definities van het begrip hoogbegaafdheid. Vaak wordt bij de signalering uitgegaan van een hoge ...

Leren wordt weer leuk op De School van HIP!

Na bijna het eerste schooljaar achter de rug te hebben, kunnen we al een beetje terugblikken en vooral vooruitkijken!Ons gevoel ...

Vacatures docenten

De School van HIP groeit snel! Daarom zijn wij voor de uitbreiding van ons docententeam op korte termijn op zoek ...

Vacature Docent Tekenen (Focus theorie, 5H)

De School van HIP (Utrecht en Laren) is een particuliere middelbare school voor alle niveaus vanaf VMBO-TL tot gymnasium. Voor ...

Toekomstbeeld: Gepersonaliseerd Onderwijs

WeemoedAls je kinderen groter worden, denk je als ouders zelf ook terug aan je schooltijd. Weet je nog hoe het ...

ZELFS KLEUTERS MOETEN LEREN PROGRAMMEREN

COMPUTATIONEEL DENKEN IN DE KLASIn Vlaanderen en Nederland leer je op school hoe je met een computer moet werken. In ...

Gunt u ook elk kind een mooi eind 2017?

Kom dan naar de goede doelen veiling van De school van HIP, georganiseerd door onze leerlingen voor Stichting het vergeten ...

Inspectie van het Onderwijs verleent groen licht aan De School van HIP!

PersberichtUtrecht, 4 december 2017Tijd voor taart voor de leerlingen en docenten van De School van HIP. De Inspectie van het ...

Leren met een HIP steuntje in de rug

De discussie over onderwijs blijft een actueel onderwerp: Voldoet het hedendaagse onderwijs nog wel aan de behoefte en vaardigheden van ...

'Een vraag tussendoor mag altijd!'

De eerste weken van Sonali op De School van HIP‘ Het is maar 20 minuten fietsen vanaf mijn huis in ...

De financiering van particulier onderwijs

Vorige week sprak ik een kennis over zijn zoon Dirk, die voor de tweede keer blijft zitten op de HAVO. ...

Zelf bepalen wat je leert

‘Dus een leerling mag bij jullie straks helemaal zelf weten wat hij leert en óf hij leert?’ Sinds we het ...

Op een dag weet je het: ik begin een nieuwe school

“Op een dag weet je het: ik begin een nieuwe school.” Nou, zo ging het natuurlijk niet helemaal. Je begint ...